Děda má narozeniny
Můj taťka dneska slavil narozeniny, tak jsme tvořili - každý po svém :)
Dája s Michalem "ťupkali" obrázek. To je teď naše nejoblíbenější tvoření. Michal nakreslí obrázek a společně ho prstama "vybarvíme". Je to jednoduché a zvládnou to i malé děti. A ještě se u toho učíme barvy, které Dáje ještě moc nejdou ;)
No, a já jsem se pustila do pečení dortu. Oblíbila jsem si teď naprosto jednoduché dorty do malé formy, takže se sní skoro celý. Dneska jsem pekla piškotový s mascarpone :)
Korpus:
~ klasický piškotový (vyšlehané vejce s cukrem a polohrubá mouka - žádné zdravé alternativy, jen méně cukru)
Krém:
~ šlehačka s mascarpone (vůbec nesladím)
Promazání (zerowaste tip):
~ měla jsem doma horší jahody, které už bych si s chutí nedala a tak jsem je povařila s pohankovým medem a vznikla skoro marmeláda - perfektní způsob, jak využít horší ovoce
Zdobení:
~ maliny, borůvky
~ plátky z hořké čokolády (rozehřála jsem čokoládu, mašlovačkou udělala na alobalu plátky, vložila do mrazáku asi na 10 minut a pak opatrně sloupla, jde to krásně a když se to poláme vůbec to nevadí, budou plátky menší)
Co dáváte prarodičům za dárky vy? Uznávám, že schovávat hromadu obrázků a někdy nevkusných dětských děl asi nebudete do nekonečna a úplně zerowaste to také není, ale vím, že našim tohle udělá obrovskou radost :)
Jedna hláška na konec: byli jsme pozvaní k našim na oběd, děda vaří, tak jsem se snažila vymyslet, kam dort schovám, když nemůže do lednice. Dája to nakonec vymyslela za mě... "Dědooo, máme pro Tebe překvapení! Maminka upekla dort." :D :D













Komentáře
Okomentovat